Міжнародна конференція з радіологічного захисту. Женева 2014

      З 31 березня по 2 квітня учні нашої школи взяли участь у щорічній міжнародній конференції з Радіологічного захисту. Цього року конференція відбувалася у Церні поблизу Женеви (Швейцарія). Наша доповідь, на тему «Кладовище воєнної техніки у Чорнобилі», справила велике враження на всіх учасників. У глядачів виникало чимало питання. 
       Цікавою для нас стала прогулянка по Женеві. Місто вражає своєю чистотою та розкішшю. 

       Ще одним подарунком для нас було побачити андронний колайдер.

      Особливо цікаво було відвідати андронний колайдер у Церні поблизу Женеви (Швейцарія). Проект андронного колайдера був створений у 1984 році, а запуск выдбувся 20 листопада 2009 року. Деталі для колайдера збирали у багатьох країнах світу.
Головною ціллю колайдра є прискорювання адронів та дослідження їх фізичних властивостей, за для того щоб у майбутньому створити новий вид альтернативної енергії. 
      Найбільше мене вразила охорона,,захист колайдра, потрапити до самого колайдра просто так неможливо. Для того щоб зайти, робітник повинен сканувати сітківку ока на спеціальному апараті, лише тоді, двері відчиняться.
       Існують спеціальні кабінеті в яких цілодобово працюють люди, адже якщо піде щось не так, то наслідки можуть бути страшними. 
Над проектом працювали більш ніж 2000 вчених з різних країн світу. Зокрема, українські науковці з Харківського Фізико-Технічного Інституту брали участь у роботах над системою детектування.
      Андронний колайдер вражає своїми масштабами. Наступний запуск планується вже у квітні 2015 року.