Міська учнівська конференція асоційованих шкіл ЮНЕСКО

Міська учнівська конференція асоційованих шкіл ЮНЕСКО

Що ми знаємо про японську культуру? Як ці знання з’явилися в Україні? Що відбувається в японській культурі сьогодні? Такі питання поставила перед собою  Київська гімназія східних мов №1, де 23 листопада 2017 року відбулася міська учнівська конференція шкіл ЮНЕСКО на тему «УКРАЇНА-ЯПОНІЯ В ХХІ СТОЛІТТІ В ДІАЛОЗІ МОВ, КУЛЬТУР: ЦІННІСНІ ВИМІРИ ОСОБИСТОСТІ», присвячена року Японії в Україні й 25-річчю партнерських взаємовідносин України та Японії. Учасниками заходу стали учні двадцяти одного  загальноосвітнього навчального закладу м. Києва.

     Під час конференції працювали три секції:  
Секція 1. Політична та економічна системи Японії.

Секція 2. Населення Японії. Цінності японців.

Секція 3. Розвиток культури. Японська мова. Освіта в Японії.

     Нашу школу представили учениця 11-А класу Катерина Плохій, вчитель англійської мови Валентина Ігорівна Пархоменко і класний керівник, вчитель французької мови Марина Юріївна Новікова. Катерина здавна цікавиться історією та культурою Країни, де сходить сонце, і мріє пов’язати своє майбутнє з нею. Катя виступила у другій секції з темою «Релігійний склад населення Японії». І вона, і вчителі з радістю і справжнім зацікавленням взяли участь у майстер-класах, що були запропоновані учасникам та гостям:

– «Пишемо японськими ієрогліфами»;    
– «Орігамі» ;
– «Японська чайна церемонія».     

     Гості та учасники мали змогу ознайомитись із тематичною книжковою виставкою «Японія. Рік Японії в Україні» і з арт-виставкою «Світова культурна та природна спадщина ЮНЕСКО в Японії».     
     На завершення  конференції було зачитано  лист-звернення до японської молоді, у якому учасники висловили бажання розвивати дружню співпрацю, основою якої є діалог мов, культур, а також ціннісні виміри особистості.