03.04.2019 у школі говорили про булінг

У рамках профілактики булінгу, у спеціалізованій школі N118 «Всесвіт» проводилась лекція на тему: «Протидія булінгу». Спікер лекції - Лещенко Андрій Олексанрович, державний виконевець Подільського районного відділу державної виконачої служби міста Київ Головного територіального управління юстицій у місті Києві. Участь у заході взяли школярі 8-х,9-х,10-х класів.
Тема булінгу в даний час досить актуальна, і обговорюється все частіше. Профілактика цькування у школі потребує серйозної роботи, яка повинна проводитись комплексно: з учнями, з вчителями і батьками. Булінг (від англ. Bully - хуліган, забіяка, насильник) - психологічний терор, побиття, цькування однієї людини іншою. На занятті обговорили, чому виникає булінг, хто є учасниками булінгу і важливість вплинути на ситуацію, щоб уникнути такого явища у підліткових групах.

Під час роботи дітям дали зрозуміти, що при булінгу немає винних, що в цій ситуації іде мова про захворювання цілого колективу. Діти активно брали участь в обговоренні, відповідали на питання. Також йшлося про шляхи виходу з цієї ситуації, про важливість не замовчувати проблему, а говорити про неї і звертатись за допомогою, не стояти осторонь, а залучати дорослих, яким довіряють, не діяти агресивно. 

Головне завдання було звернути увагу на серйозність проблеми, якою не можна нехтувати. Під час бесіди програли сценку, у якій діти спробували змінити ситуацію реальними своїми діями. За допомогою відеоролика про булінг спробували розвинути емпатію та емоційний інтелект. Також проведено опитування. Воно засвідчило велику актуальність проблеми, найкраще вирішувати яку необхідно комплексно.