07.02.2019 - Всесвітній День боротьби з туберкульозом

Туберкульоз стосується кожного!

           Під таким гаслом  цього року проводилася інформаційно-роз’яснювальна кампанія з відзначення Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом – 7 лютого 2019 у сш № 118 «Всесвіт».

Туберкульоз є найпоширенішою інфекцією в світі. Щорічно на туберкульоз захворює понад 20 млн людей і помирає близько 4 млн.

Це захворювання в наші дні приймає характер національного лиха, досягнувши в ряді територій масштабу епідемії.

Туберкульоз - розповсюджене і у багатьох випадках летальне інфекційне захворювання.  Лікування складне і вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу. Для попередження туберкульозу потрібно перевіряти людей на наявність хвороби та проводити вакцинацію, також проводити профілактичні бесіди та просвітницьку роботу з населенням, бо однією з основних причин стрімкого поширення епідемії туберкульозу в Україні є необізнаність, непоінформованість громадян щодо шляхів уникнення захворювання на туберкульоз, важливості його своєчасного лікування та профілактики у повсякденному житті.

З метою профілактики туберкульозу медичною сестрою Яценко М.М. було організовано та проведено:

04.02.2019р. – бесіду «Профілактика захворювання на туберкульоз» та анкетування «Що я знаю про туберкульоз» для учнів 10-11класів;

05.02.2019р. – бесіду «Профілактика захворювання на туберкульоз», «Що необхідно знати про туберкульоз»» для учнів 8-9;

06.02.2019р. – відеолекторій:  перегляд відеоролика «Туберкульоз та захист від нього»  для учнів 5-7;

07.02.2019 - інформаційні хвилинки для учнів початкової школи.

А також для пропаганди здорового способу життя та профілактики захворювання на туберкульоз бібліотекар Хабарова Л.З. організувала тематичні полиці «Ми за здоровий спосіб життя».