14.10.2018 - День українського козацтва та захисника України

14 жовтня українці святкують одразу три свята: перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — гімні України. Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистить слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. Козак в уявленні українця – це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України.

10-12.10 у спеціалізованій  школі  №118 «Всесвіт»  було організовано низку тематичних заходів, присвячених Дню захисника України та українського козацтва, а саме: виховні години, уроки мужності, лекції, бесіди,  виставки художньої та документальної літератури, спортивні змагання тощо.

Дівчата 1-Б привітали майбутніх захисників. А піднесення патріотичних почуттів викликала у малечі розмова про захисників Вітчизни та перегляд відео.

Майбутні воїни, учні 2 класу, готуються захищати Вітчизну, тренуючи тіло й дух поки що у грі. Виходить це в них весело і завзято.

3 клас провів виховну годину у форматі усного журналу «Непереможний дух козацтва», а також конкурс малюнків «Козацька слава».

6-А клас підготував та провів виховну годину на тему «Що я знаю про українське козацтво».

Учні 6-Б класу уявляла себе козаками та побували у 16-18 ст. на уроці «Один день із життя козаків»

Напередодні Дня захисника України та Дня українського козацтва відбулося засідання учнів 7-А класу в Літературній вітальні. «Героїв країна - моя Україна» - тема засідання, на якому наголошувалося, що кожен з нас повинен добре знати історію своєї країни, її коріння, сам процес створення держави; а також потрібно любити свою Україну, намагатися стати справжніми патріотами і громадянами рідної Вітчизни.

На виховній годині, що мала назву «Від Козаків до Кіборгів» і була присвячена Дню захисника України, 7-Б клас пройшовся історичним шляхом українського козацтва та переглянув фільм «Кіборги», документальні відео про захисників Донецького аеропорту.

Учні  8-А класу переглянули  художній фільм«Богдан-Зіновій Хмельницький» (2006 року, режисер М.Мащенко). Після перегляду фільму відбулося активне обговорення, під час якого байдужих не виявилося, адже мужність, звитяга, розум та козацька слава наших прадідів червоними нитками прописана на сторінках літопису української історії.

А ось учні 8-Б з’ясували на уроці, що унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

Учні 9-11 класів взяли участь у патріотичному квесті «Де козак, там і слава», який мав мету поглибити знання учнів про українське козацтво, розширити світогляд, сформувати здоровий спосіб життя, виховати почуття національної гідності, спонукати до вивчення історії України, сприяє патріотичному вихованню кожного учня.