2017 - Наслідки надмірного споживання їжі (екохвилинка в 9 – Б класі)

Навіть у глибоку давнину народні цілителі чудово розуміли, що дотримання помірності в їжі є запорукою гарного самопочуття та здоров'я, а значить і довголіття. Надмірне споживання їжі і в минулому вважалося досить небезпечною звичкою людини, яка вкорочувала їй життя. Із-за того, що люди стали менш активними і їм не доводиться багато працювати фізично, вони не витрачають стільки енергії, скільки отримують з їжею. 
 

Через зайве скупчення жиру в організмі, в який перетворюється енергія, не витрачена протягом дня після ситного обіду або вечері, виникають різні захворювання. І в цьому полягають найбільш страшні небезпеки і негативні наслідки переїдання. Навіть якщо вас не бентежить поява зайвої ваги, якщо відсутність стрункої фігури ніяк вас не турбує і не засмучує, то потрібно задуматися хоча б про те, що організму просто важко впоратися з таким навантаженням, і тому він стає ослабленим, болючим. 

Найголовнішим наслідком переїдання, звичайно, вважається ожиріння. Воно, на жаль, може розвинутися в зрілому віці, у юнацькому, а також і в дитячому. Коли батьки з їжі роблять культ і всіма силами намагаються нагодувати дитину, яка не голодна, виникає певна звичка. Організм звикає до такого обсягу їжі, шлунок розтягується вже з дитинства, і як результат - негативні наслідки від переїдання в дитинстві нагадують про себе потім все життя. 

Як наслідок переїдання, в організмі порушується нормальний обмін речовин. Зміни відбуваються й у функціонуванні щитовидної залози, а це можуть бути найстрашніші і незворотні негативні наслідки, спричинені надмірним споживанням їжі. Зрештою, варто відзначити і підвищення тиску, - його дуже важко збити людям з великою вагою. 

Отже, щоб бути здоровим, мати завжди гарне самопочуття, жити багато років, потрібно дотримуватися помірності в їж.