29.01.2019 - День пам’яті героїв Крут

На Аскольдовій могилі

Поховали їх —

Тридцять мучнів українців,

Славних, молодих…

Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками. Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями.

Сьогодні у спеціалізованій школі № 118 «Всесвіт» пройшли  круглі столи та історичні  журнали, під час яких йшлося про подвиг студентів під Крутами – учні та вчителі навчального закладу розповідали про історичні події, що відбувались у 1918 році, обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомлювалися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. У ході виступів було звернуто увагу на базові цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму подій під Крутами.

Крім бесіди за круглим столом зі старшокласниками у школі проведені такі заходи:

1. Радіолінійка «Бій під Крутами».

2. Бібліотечна виставка «Сторінки боротьби за державну незалежність України: герої Крут».

3. Бесіди та години спілкування: «День вшанування пам’яті героїв Крут»; «Вони загинули за Украіну»; «Квіти у полі, там де Крути...»; «Волі народної дзвін».

Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події під Крутами та відчути їх значення у сьогоденні, а також спонукає до поглибленого вивчення історії та культурних надбань нашого народу.