«Екошкін будиночок»

         14 листопада учні 8-б класу відвідали дитячий навчальний заклад № 449, де провели для вихованців старших груп пізнавальний та цікавий захід «Екошкін будиночок». Школярі ознайомили дітлахів з правилами економії світла, води, тепла вдома ті в дитячому садочку.

ДетальнішеВідвідування «Експериментаніуму»

       У музеях ми звикли бути пасивними спостерігачами, сприймаючи експонати крізь скло. Науково-розважальний центр «Експериментаніум» покликаний розвіяти наші стереотипні уявлення та усталені заборони. Увімкнути, повернути, розкрутити, натиснути, потягти, штовхнути і на власні очі побачити, як працює той чи інший закон науки, відтепер можна, лише відвідавши новостворений музей. Цією унікальною можливістю скористалися учні 7-В класу.

ДетальнішеЕкономія електроенергії в моїй сім'ї (Пристінська Вікторія, 7-В клас)

Вимикаємо світло.

Вимикаємо електроприлади з розетки.

Користуємось комп’ютером лише за потребою.

У нашій квартирі - лише енергозберігаючі лампи.

ДетальнішеШлях енергозбереження у моїй родині (Подкаура Юлія, 7-В клас)

         У наше сьогодення практично перед кожним стає питання раціонального використання ресурсів. Задуматися про економію нас примушують тарифи, за якими ми сплачуємо за такі “блага цивілізації” як світло, тепло і вода.
         Але й інша причина економії, більш глобальна, але яка стосується нас безпосередньо – це виснаження енергетичних ресурсів планети.
         Моя родина теж долучається до енергозбереження. В моїй оселі змінено старі вікна з дерев’яними рамами, що вже розсохлись, та мали в деяких місцях щілини, через  які виходило тепло, на сучасні енергозберігаючі склопакети. Також  усунули всі дефекти у з’єднанні вікон та стін. Жалюзі, які є на наших вікнах, ми намагаємося не закривати без нагальної потреби. Сонячна енергія, яка потрапляє крізь відкриті жалюзі в квартиру, наповнює її природним світлом.
         Ці прості речі дають моїй сім’ї змогу долучитися до збереження ресурсів планети.

ДетальнішеУрок-конференція «Енергія хвиль та припливів»

         8.11.2013 року в 10 класі було проведено урок-конференцію на тему «Енергія хвиль та припливів». На уроці було представлено відео «Генератор енергії морської води» та інформацію щодо енергії хвиль. Енергія припливів і відпливів у кілька разів більша, ніж в усіх річках планети. Енергія хвиль може бути перетворена в електрику як за допомогою берегових установок, так і за допомогою установок у морі недалеко від берега. Сьогодні ціла низка країн проявляють чималий інтерес до перетворення теплової енергії океану. Для України промислове використання цих ресурсів є проблематичним через замерзання Азовського і Чорного морів і відсутність територій для побудови ГЕС.

ДетальнішеМіжнародний день толерантності у нашій школі

        16-го листопада 1995 р. держави – члени ЮНЕСКО на 28-й сесії Генеральної конференції  одностайно прийняли «Декларацію принципів толерантності». Саме цей день проголосили Міжнародним днем толерантності. В Декларації розглянуто основні  принципи толерантності і шляхи утвердження цих принципів у світовому співтоваристві.

         Ідеї толерантності набувають все більшого визнання в сучасному світі, все більше країн активно запроваджують їх  у свою освіту, державно-суспільне життя, розглядають їх як найдієвіший засіб досягнення  взаєморозуміння,  взаємоповаги, злагоди між громадянами.

ДетальнішеСьогодні знавці історії, а завтра – її творці

      Згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення історії, розвитку логічного та аналітичного мислення  в школі було проведено Тиждень історії та правознавства з 11.11.2013р. по 15.11.2013 року.

      Під час його проведення учні відгадували кросворди, ребуси на правову та історичну тематику, брали участь у вікторинах та пізнавальних історичних іграх, отримували нову інформацію та цікаві знання.

ДетальнішеЗустріч з викладачами Коледжу архітектури і дизайну

         14 листопада учні 9-Б, 6-Б, 11-А класів відвідали бібліотеку Подільського району, де відбулась зустріч з викладачами Коледжу архітектури і дизайну. Учні прослухали лекцію, подивились презентацію «Сучасні технології опалення та альтернативні джерела енергії». Разом з гостями , учні активно обговорювали  необхідність та переваги нових технологій опалення будинків, нагрівання води. Гості розповіли учням про досвід країн Європи щодо використання нових джерел енергії таких, як вітряки,геотермальна енергія,біоенергетика та інше. Багато питань  і  жвава дискусія дали зрозуміти ,що такі зустрічі треба проводити часто.

ДетальнішеДень української писемності та мови

        Щороку  в  Україні  9  листопада  відзначається  свято – День  української  писемності  та  мови.    За  православним    календарем  - це день  вшануван-ня  пам’яті  Преподобного  Нестора –Літописця, який    був  послідовником  творців  слов’янської  писемності  Кирила  та  Мефодія.

       До  цього  свята  долучилися  учні  11  класу, які  провели  інформаційний  захід  у  8-10  класах. 

       Старшокласники  охоче  прослухали  повідомлення  про  зародження  та  розвиток  рідної  мови,  а  також  про  провідну  роль  у  її  формуванні  таких  письменників,  як  Іван  Котляревський  та  Тарас  Шевченко.

ДетальнішеЗупинись і подумай! Чи можеш ти вважати себе толерантною особистістю?

      Сьогодні перед національною школою постає завдання виховання особистості, спроможної творчо мислити, вільно орієнтуватись у реаліях сучасного життя, вибудовуючи власну поведінку на соціально поціновуваних засадах.

      Формування  і утвердження принципів толерантності - складний, неоднозначний процес. Але кожен учень нашої школи намагається йти дорогою розуміння та взаємоповаги.

      12 листопада між учнями 9-А та 9-Б відбувся діалог «Толерантність та МИ»
Учні і вчителі говорили про толерантність, терпиме ставлення до себе, людей, світу, про те, що одвічна протидія добра та зла вимагає від нас зробити вибір. Обставини змушують робити вчинки, що визначають наші якості.

Детальніше