Екскурсія до Інституту технічної теплофізики

       19 листопада учні 9-Б класу відвідали Інститут технічної  теплофізики при Національній академії наук України. Старший науковий співробітник Недбайло Олександр Миколайович розказав дітям про проект Інституту «Будівництво енергоефективного будинку», що впроваджується за сприяння влади і Президента України. Учні почули, які ресурси, матеріали використовуються при будівництві, дізналися технологію будівництва  і побачили на власні очі сам «чудо-будинок». 

ДетальнішеПластику – друге життя

        Кожен  знає,  скільки  побутових  відходів  попадає  на  звалище.  Це    пластикові  пляшки,  папір,  залишки  їжі…  А  щоб  їх  переробити,  скільки  потрібно  коштів!  Учні  11  класу  задумалися,  як   розумно  примінити  побутові  відходи ,   дати  їм  «друге  життя». Адже  це  один  із  шляхів  енергозбереження.  Ось  їхні  пропозиції.

  1. Із  пластикових  пляшок  можна  зробити  декоративну  вазу  для  квітів.
  2. До  картопляних  шкірок  добавити  трохи  зерна  і  зварити  їжу  для  птахів.
  3. Із  пластикових  пляшок  зробити  годівнички  для  пернатих.

 

ДетальнішеІнсценізація казки: «Про двох маленьких принців»

           Учні  6-Б  класу  19  листопада  інсценізували  казку  на  тему  енергозбереження: «Про  двох  маленьких  принців».

           В  королівстві  у  одного  короля  росли  сини – близнята…

           Батько – король  запрошував  для  їхнього  навчання  найкращих  учителів…

        На  день  народження  батько-король  подарував  хлопчикам  по  маленькому  будиночку. Коли  в  одного  з  братів  вичерпалися  запаси  води,  газу,  електроенергії,  він  прийшов  просити  допомоги   в  іншого… 

        -  Дай,  будь  ласка,  мені  теплої  води,  щоб  заварити  чаю,  бо  в  моєму  будиночку  відсутній  газ,  немає  опалення.  А  я  дуже  замерз  і  хочу  зігрітися…

         -   І  телевізор  у  мене  вдома  не  працює,  бо  немає  електроенергії…

         Основна задача,  яка  ставилася  перед  шестикласниками,  зрозуміти,  що  кожен  повинен  економити  воду,  електроенергію,  газ,  адже  їхні  запаси  вичерпні.

Детальніше«Екошкін будиночок»

         14 листопада учні 8-б класу відвідали дитячий навчальний заклад № 449, де провели для вихованців старших груп пізнавальний та цікавий захід «Екошкін будиночок». Школярі ознайомили дітлахів з правилами економії світла, води, тепла вдома ті в дитячому садочку.

ДетальнішеВідвідування «Експериментаніуму»

       У музеях ми звикли бути пасивними спостерігачами, сприймаючи експонати крізь скло. Науково-розважальний центр «Експериментаніум» покликаний розвіяти наші стереотипні уявлення та усталені заборони. Увімкнути, повернути, розкрутити, натиснути, потягти, штовхнути і на власні очі побачити, як працює той чи інший закон науки, відтепер можна, лише відвідавши новостворений музей. Цією унікальною можливістю скористалися учні 7-В класу.

ДетальнішеЕкономія електроенергії в моїй сім'ї (Пристінська Вікторія, 7-В клас)

Вимикаємо світло.

Вимикаємо електроприлади з розетки.

Користуємось комп’ютером лише за потребою.

У нашій квартирі - лише енергозберігаючі лампи.

ДетальнішеШлях енергозбереження у моїй родині (Подкаура Юлія, 7-В клас)

         У наше сьогодення практично перед кожним стає питання раціонального використання ресурсів. Задуматися про економію нас примушують тарифи, за якими ми сплачуємо за такі “блага цивілізації” як світло, тепло і вода.
         Але й інша причина економії, більш глобальна, але яка стосується нас безпосередньо – це виснаження енергетичних ресурсів планети.
         Моя родина теж долучається до енергозбереження. В моїй оселі змінено старі вікна з дерев’яними рамами, що вже розсохлись, та мали в деяких місцях щілини, через  які виходило тепло, на сучасні енергозберігаючі склопакети. Також  усунули всі дефекти у з’єднанні вікон та стін. Жалюзі, які є на наших вікнах, ми намагаємося не закривати без нагальної потреби. Сонячна енергія, яка потрапляє крізь відкриті жалюзі в квартиру, наповнює її природним світлом.
         Ці прості речі дають моїй сім’ї змогу долучитися до збереження ресурсів планети.

ДетальнішеУрок-конференція «Енергія хвиль та припливів»

         8.11.2013 року в 10 класі було проведено урок-конференцію на тему «Енергія хвиль та припливів». На уроці було представлено відео «Генератор енергії морської води» та інформацію щодо енергії хвиль. Енергія припливів і відпливів у кілька разів більша, ніж в усіх річках планети. Енергія хвиль може бути перетворена в електрику як за допомогою берегових установок, так і за допомогою установок у морі недалеко від берега. Сьогодні ціла низка країн проявляють чималий інтерес до перетворення теплової енергії океану. Для України промислове використання цих ресурсів є проблематичним через замерзання Азовського і Чорного морів і відсутність територій для побудови ГЕС.

ДетальнішеМіжнародний день толерантності у нашій школі

        16-го листопада 1995 р. держави – члени ЮНЕСКО на 28-й сесії Генеральної конференції  одностайно прийняли «Декларацію принципів толерантності». Саме цей день проголосили Міжнародним днем толерантності. В Декларації розглянуто основні  принципи толерантності і шляхи утвердження цих принципів у світовому співтоваристві.

         Ідеї толерантності набувають все більшого визнання в сучасному світі, все більше країн активно запроваджують їх  у свою освіту, державно-суспільне життя, розглядають їх як найдієвіший засіб досягнення  взаєморозуміння,  взаємоповаги, злагоди між громадянами.

ДетальнішеСьогодні знавці історії, а завтра – її творці

      Згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення історії, розвитку логічного та аналітичного мислення  в школі було проведено Тиждень історії та правознавства з 11.11.2013р. по 15.11.2013 року.

      Під час його проведення учні відгадували кросворди, ребуси на правову та історичну тематику, брали участь у вікторинах та пізнавальних історичних іграх, отримували нову інформацію та цікаві знання.

Детальніше