Урок-дискусія «Альтернативні види енергії»

         На сьогоднішній день багатьох людей нашої планети Земля  турбує ситуація, яка склалася з невідновлювальними ресурсами. За розрахунками вчених, кількість видобутку сировини для енергетики мають вичерпатися  уже в недалекому  майбутньому. Якщо всі потреби людства мають бути задоволені лише за рахунок хімічного палива, людству повинно вистачити  вугілля, нафти та газу лише на 150 років. А забруднення від цих видів палива дуже небезпечне  для навколишнього середовища. До того ж, 90% видобутої сировини стає відходами, які забруднюють довкілля.

        Тому нас, учнів 7-в класу, зацікавила тема альтернативних видів енергії, які стануть допомогою людству у майбутньому, саме цьому була присвячена наша робота у міні-групах в рамках уроку-дискусії. Ми розглядали такі види альтернативної  енергії: енергія води, сонця, вітру, енергія припливів і відпливів.

ДетальнішеЕКОНОМІЯ І БЕРЕЖЛИВІСТЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ – СПРАВА ВСІХ І КОЖНОГО

      10 жовтня учні 9-Б класу провели рольову гру для учнів 6-А класу на тему «ЕКОНОМІЯ І БЕРЕЖЛИВІСТЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ – СПРАВА ВСІХ І КОЖНОГО», метою якої було формування в учнів поняття про значення електроенергії в житті людини; ознайомлення із заходами раціонального використання електроенергії з опорою на знання дітей з фізики та їх життєвий досвід; розвиток сприйняття, уяви, артистичності учнів, виховання дбайливого господаря, який нестиме відповідальність за збереження електроенергії, вмітиме правильно її використовувати.

       Учні жваво обговорювали, яке значення для людини має електроенергія та як раціонально її треба використовувати. Урок був незвичайний, адже під час його проведення діти відправились у незвичайну подорож по країні Електроенергії. Мандрували по станціях : «Довідкове бюро», «Економіст», «Експерт», «Колегіум Лідер».

ДетальнішеЗвіт 8- б класу.

    Оформлення інформаційного куточка енергозбереження, в який входять матеріали по збереженню клімату Землі, ознайомлення учнів класу з джерелами альтернативної енергії.

    Учні 8-б класу взяли активну участь у конкурсі на кращу емблему, розробці розмальовок для учнів початкової школи.

    3.11 жовтня 2013р. у 8-б класі пройшла виховна година «Енергозбереження в побуті», на якій розглядалися важливі питання збереження електричної , теплової енергії, води вдома та в школі. Учні класу підготували матеріали про важливість економного споживання енергії, заходи, які сприяють її збереженню.

ДетальнішеЗасідання кафедри фізико-математичних наук

     30.09.2013 року було проведено засідання МО предметів фізико-математичного циклу, на якому вчителі обговорювали положення про запуск проекту « Енергоефективні школи». Ухвалили рішення про проведення збору інформації для презентацій про проблеми енергозбереження. 

ДетальнішеДиктанти

Протягом минулого тижня (30 вересня – 04  жовтня ) були написані диктанти на тему енергозбереження учителем Толочко І.Г. у  таких класах :

6-Б  «Енергозбереження»,

8-А  «Енергозбереження»,

9-А «Ощадливе використання електроенергії»

9-Б  «Енергоспоживання в Україні»,

11 «Заощадження електроенергії» 

    Мета була досягнута: учні розширили знання  про енергозбереження, його значення, необхідність у сучасних умовах . Зрозуміли, що їхні дії віднині  повинні були направлені на збереження і раціональну витрату електроенергії як у школі, так і  вдома .

ДетальнішеБанк корисних ідей

     10 жовтня 2013 року з ініціативи учнів у 7-Б класі було створено «Банк корисних ідей». Кожен школяр з допомогою батьків розробив поради, як слід економити електроенергію, газ, воду вдома. Завдяки оформленому стенду, з цими порадами тепер можуть ознайомитися всі учні та вчителі школи. А учні 7-Б класу і надалі налаштовані систематично поповнювати класний «Банк корисних ідей» новими порадами та рекомендаціями.

ДетальнішеПроблеми енергозбереження. Сесія міської ради

    03.10 у 7-Б класі було проведено урок-тренінг з елементами рольової гри «Проблеми енергозбереження. Сесія міської ради».

    Напередодні гри учні були поділені на 4 групи: експерти з енергозбереження, теплозбереження, водопостачання та екологи.

ДетальнішеЗберегти тепла багато допоможем мамам й татам

          1.09.2013 р. початкова школа розпочала роботу над проектом «Зберегти тепла багато допоможем мамам й татам» під гаслом «Хто економить енергію змалку, той дбає про майбутнє планети».

         11.09.2013р. відбувся перший конкурс «Емблема проекту», в якому приймали участь не лише учні початкової школи, а й їх батьки, які допомагали творчо реалізувати всі ідеї юних енергоекономів.

         Переможцями конкурсу стали Бичков Лев (2 – А клас) і Голестанех Аріана (2-А клас).

         Їх найкращі ідеї були втілені при створенні головної емблеми проекту.

         17.09.2013 р. початкова школа провела конкурс символів проекту «Еколампуля і гном енергоеконом». Діти разом з батьками зображували тендітну фею Еколампулю та її помічника у справі економії та збереження тепла і енергії – гнома Енергоеконома.

         Переможцями конкурсу стали: гном Енергоеконом від Свідзінського  Андрія (1 – А клас), та Еколампуля від Бичкова Лева (2 – А клас). Всі  роботи представлено на біг-стендах, що вісвітлюють розмаїття цікавих та оригінальних ідей.

ДетальнішеЛінійка по енергозбереженню

          30 вересня 2013 року відбулася традиційна організаційна лінійка для учнів 5-7-х та 8-11-х класів, яка була присвячена запуску Проекту «Енергоефективні школи» в нашій школі.

 

ДетальнішеМіжнародний день миру

Мало просто навчити дітей читати і писати, варто ще виховати в них  і сучасну Людину. Що таке сучасна Людина? Це людина – добра, чуйна, розумна та незалежна. Це Людина, що може приймати грамотні рішення, і рішення ці дивляться у майбутнє. У те, в якому можна жити з упевненістю.

Детальніше