Інформаційні хвилинки до Дня української писемності та мови

          Єдиний скарб у тебе - рідна мова, Заклятий для сусіднього хижацтва. Вона твого життя міцна основа, Певніша над усі скарби й багатства.

П.Куліш

          Дорогі друзі!  9-го листопада ми з вами відзначаємо велике свято — День української писемності та мови. Свято було встановлене в 1997 році. А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

         

 

Детальніше«Пізнаємо Європу разом»

         У 2012/2013 навчальному році вся наша початкова школа (2 перших, 2 других, 1 третій і 1 четвертий класи)працювала над одним цікавим безпрецедентним дослідницько-пошуковим проектом «Пізнаємо Європу разом».

        Протягом навчального року ми (діти, вчителі і батьки) відкрили для себе багато яскравих сторінок із минулого і сучасного країн, мови яких вивчають діти нашої школи – Англії, Франції, Німеччини і, звичайно, України.

ДетальнішеЕнергозбереження може бути різним

        Енергозбереження має стати девізом кожної сім'ї. Разом з родиною учень 9-а класу Вареня Максим працює над енергозбереженням у власному будинку.

        В будинку встановлено датчик контролю температури. Він дозволяє встановлювати комфортну температуру  вночі та вдень. Це дозволяє зменшити споживання  природнього газу. Також на систему опалення встановлено насос , який дозволяє рівномірно подавати тепло по всьому будинку. Важливими заходами з енергозбереження також стали:

 

·        Утеплення  мінеральною ватою стін будинку;

·        Встановлення склопакетів;

·        Утеплення труб опалення на горищі будинку.

Детальніше70 річниця святкування Дня визволення Києва

        6-го листопада більш ніж півтори тисячі подолян взяли участь в пам’ятній ході та масштабному покладанні квітів до могили Невідомого солдата в парку Слави. Серед учасників заходу були представники промислових та комунальних підприємств району, громадських, молодіжних та ветеранських організацій, освітяни, працівники культури та медицини, ті, кому не байдуже свято визволення Києва від фашистських загарбників і ті, хто свято береже пам»ять про ветеранів Великої Вітчизняної війни.

ДетальнішеУчасть у мітингу до Дня визволення Києва від фашистських загарбників учнів 9-А і 9-Б класів.

        6 листопада учні 9-А і 9-Б класів взяли участь в мітингу, присвяченому Дню визволення Києва, який відбувався у Парку Слави. Учні поклали квіти до Меморіалу невідомого солдата та до вічного вогню. Після «хвилини мовчання» учні мали змогу поспілкуватись з ветеранами ВВВ, які розповіли цікаві факти та історії і відповіли на питання учнів про війну. Всі присутні стали глядачами цікавого концерту, який підготували вихованці Будинку творчості Подільського району.

ДетальнішеЗнайомство з Італією

         Ні  для  кого  не є  секретом  те,  що  ми  повинні  не  лише  якісно  працювати  та  навчатися,  а  й  відпочивати.  Якою  ж  незабутньою  була  подорож  групи  батьків,  учителів  та  учнів  нашої  школи   до  Італії!

         Уявіть  собі -  золота  осінь  2013  року.  Теплі,  сонячні  дні.  Настрій  піднімає  уже   й  те,  що  ми  всі  на  канікулах.  За  вікнами  трансфера  поля, міста,  автобани.  Ми  мчимо  до  омріяної  Італії.  З  кожним  кілометром           все  ближче  і  ближче.  І  ось    мрія  здійснилася!

ДетальнішеЕнергозбереження на уроках математики

       На уроці алгебри у 7-А класі при вивченні теми «Стандартний вигляд числа» було використано цифри і факти, які свідчать про переваги енергозбереження в Україні.

ДетальнішеЗупинись і подумай! Чи можеш ти прожити без літератури? Чи буде повним твоє життя без поезії, театральних вистав?

        Література як один із видів мистецтва покликана збуджувати естетичні почуття. Головне — не залишити дитину байдужою, будити її думки і почуття, намагатися створювати такі умови, коли кожен захоче висловитись, а ще краще, коли блищатимуть очі, червонітимуть щоки від захоплення чи то думками і вчинками героїв, чи то власними думками.

       У ході позакласних та позашкільних годин спілкування доречно зацікавлювати дітей не лише програмовим матеріалом, але й надавати їм додаткову інформацію, сприяти формуванню в учнів уявлень про єдність світового ,  літературного, культурного й цивілізаційного процесів. Під час проведення тижня світової літератури можна поєднувати різні види творчої та пошукової діяльності, розвиваючи в такий спосіб художньо-естетичні смаки, дитячу винахідливість та кмітливість. Так діти отримають змогу торкнутися найвизначніших перлин світового літературного мистецтва.

Детальніше«Збереження електроенергії - справа кожного громадянина»

      Продовжуючи  працювати над проблемами енергозбереження,  учень 9-А класу Снурніков Олексій залучає до цього проекту своїх близьких. Разом  з родиною він перетворює своє помешкання в «еко-будинок». Для цього необхідно:

·        Встановити тепловідбивну плівку

·        Утеплити підлогу та стіни

·        Використати скло – вату (для утеплення стін та підлоги)

·        Покласти килим, який допомагає зберегти тепло всередині оселі

·        Вкрутити енергозберігаючі лампи

·        Закупорити  щілини

·        Встановити ущільнювач для вхідних дверей

·        Використовувати склопакети

ДетальнішеЗустріч з працівником Київенерго

       11 жовтня учні 9-Б класу зустрілись з працівником «Київенерго», який завітав до нашої школи. Разом із ним школярі сходили на екскурсію до шкільного теплового вузла і отримали можливість дізнатися, з чого складається теплова та електрична мережа нашої школи, побачили лічильники води, барометри, які визначають тиск подачі води. Також побачили старе, нове та резервне обладнання і почули, що відбувається при збільшенні чи зменшенні подачі гарячої води. Зустріч була дуже актуальною, пізнавальною, цікавою, корисною.  Учні отримали багато нових знань і вражень.

Детальніше